Şirket Profili
Serhad İlaç, temelde insan sağlığı düşünülerek,  hayvan sağlığı ve hayvan beslenmesi nde dünyada kullanılan son teknoloji ürünlerinin üretimi alanlarında uzmanlaşmış firmaların ürünlerini ülkemizde ruhsatlandıran ve gelişmeleri yakından takip eden  uzman kadrolara sahip girişimci bir kuruluştur. Serhad İlaç’ın ürün ve hizmetleri; insanlığa hizmet etmek ve onların yaşam kalitesini arttırabilmek amacıyla geliştirilmiştir. Aynı zamanda Serhad İlaç, yenilikleri takip etme, kendi konusunda her alanda büyümeye açık ve hayvan sağlığı konusunda gelişimleri kendi bünyesinde uygulama ve katma değer yaratma isteği ile çalışan bir kurumdur.

Kalite yönetiminde devamlı ve sürdürülebilir kalkınma ilkelerine bağlı olarak Serhad İlaç hizmetlerinde sosyal ve ahlaki sorumluluklarının her zaman farkında olan  kurumsal bir yapıya sahiptir. Serhad İlaç’ın amaçları ülke ekonomisi, çevre sağlığı ve sosyal sorumlukları aynı paralelikte olup her bir amacı aynı önem derecesine sahiptir

           Organizasyon

         
SERHAD Veteriner İlaç San.Tic.Ltd.Şti, kurum içi ortak değerlerİ gözeterek kendine hedefler ve gelecek için ortak stratejiler belirlemiştir. Serhad İlaç iş alanları birbirinden bağımsız çalışan üç alt grup ve üç hizmet biriminden oluşmaktadır.

Serhad Veterinerlik, 1990 yılından beri Edirne hayvancılığına veteriner kliniği olarak veterinerlik hizmetleri sunmaktadır. Edirne ilinde serbest veteriner hekimlik alanında hizmet sunan ilk veteriner kliniği olmakla gurur duymaktadır. Serhad Veterinerlik, klinik olarak tüm yenilikleri yakından takip etmekte ve hayvan sağlığı konusunda güncel uygulamaları hayata geçirmek için donanımlı personele sahiptir. Personelin eğitimi ve yenilikleri takip etmesini sağlamak kalite yönetimi konusunda temel amaçlarımızdan birisidir.

Serhad İlaç, 2003 yılından beri dünyada konusunda uzmanlaşmış ve ülke hayvan sağlığı için önemli preparatların üreticileri ile çalışmakta ve bu ürünlerin ülkemizde ruhsatlandırılması için çalışan bir kurumsal yapıdır. 2011 yılı itibariyle üç adet veteriner tıbbi ürün ruhsatlandırılmış ve hali hazırda linkomisin-gentamisin-prdnizolon içeren meme tüpü preparatımız hayvan sağlığına hizmet etmektedir. Ayrıca, tylosin ile linkomsin içeren iki ayrı enjektabl antibakteriyel  ilacımız 2012 yılında veteriner hekimlerin kullanımına sunulacaktır.

            Serhad Ecza deposu, 2012 yılında kuruluş için adımlarını atmış ve ülkemizde veterinerlik alanında kullanılan veteriner tıbbi ürünlerin satışı konusunda önemli kuruluşlarından biri olmaya adaydır. Bu konuda yasal mevzuatlar çerçevesinde müracaatlarını yapmış ve hizmet vermek için sabırsızlanmaktadır.

           
Misyonumuz
           Serhad İlaç, dünyada güncel bilimi takip ederek,  ülkemizde oluşabilecek müşteri ve pazar taleplerini yerine getirmek için girişimlere açık kurumsal bir yapıdır.

Girişimlere açık olmamız, faaliyet gösterdiğimiz her alanda lider olmayı getirecektir. Her zaman insan sağlığı düşünülerek atacağımız adımlarla hayvan sağlığına hizmet vermek bizim değerlerimize güç katmaktadır.

 • Ülkemiz hayvancılığında veteriner hekimlerimizin tedavi olanaklarına yeni bir ufuk açmayı ve aynı zamanda daha iyi tanı olanaklarıyla beraber veteriner hekimlerimize  yardımcı olmayı,

 • Üstün kaliteli veteriner tıbbi ürünlerin ülkemizde kullanılması için tüm imkanlarımızı seferber etmeyi,

 • Ülkemiz enerji kaynaklarının verimli kullanılması konusunda önemli katkılarda bulunmayı önemli bir misyonumuz olarak görüyoruz .

Ve bu ilkeler doğrultusunda çalışarak, tüm konularda sosyal ve ahlaki sorumluluk sahibi kurumsal rolümüzü geliştirmeyi ve kurumsal değerlerimize sahip çıkmayı ülkemiz için  avantaj haline getirmeyi önemli değerlerimiz arasında görüyoruz.

Geleceğimiz için
Ülkemiz insan sağlığı için
Ve
Ülkemiz hayvan sağlığı için
Daha kaliteli bir yaşam
Hepimizin onurlu bir görevidir.
         

          Değerlerimiz
         Serhad ilaç’ın kurumsal yapısı ve kurumsal yapısının sürdürülebilirliği başarımız için önemli bir faktördür. Bunun temelinde dürüst, saygılı, onurlu, etkin ve bitirici özelliğimiz yer almaktadır. Bu değerler, daha iyi bir yaşam kalitesi için gerçek bilimin öncülüğünde kurumsal kimliğimize rehberlik edecektir..

 • Çalışanın emeğine sahip çıkmak 

 • Bireysel insiyatif almak ve motive etmek 

 • Başarıda ve başarısızlıkta da sorumluluk üstlenmek

 • Davranışlarımızda adil ve saygılı olmak

 • Davranışlarımızda samimi ve yapıcı olmak 

 • Ülkemiz için katma değer yaratmak 

 • Geri dönüşlerde tutarlı ve takipçi olmak

 • Yönetim Birimi